• 22
  • 1
  • 2
  • nlmh4wt7

HQC Електроника - гарантира висок квалитет

Опремени со најнова технологија, напредни машинерии и објекти, како ДКП детектор, мрежен анализатор, Fluke детектор и времето рефлектор домен, HDMI тестер итн,

Предност мрежа производи

Во прилог на производи со високи перформанси, HQC обезбедува сигурен по продажбата service.That значи дека ние ќе ви овозможи да ги користат нашите производи безбедно и ефикасно, HQC ветуваат "Нулта Трошоци за замена" за клиенти!

HQC® БРЕНД ПРОИЗВОДИ

  • Фабрика
  • Фабрика

Ningbo HQC Електроника CO., LTD [HQC®] е основана во Ningbo како водечки производител специјализиран во Структурно каблирање решение повеќе од 20 години на R & D и производството искуство.

HQC производи главно ги покрие,

1-ви , жици и кабел собрание

HDMI кабли, оптички кабли и печкордите, LAN кабли и RJ11 / RJ45 patch кабли, DVI кабли, VGA кабли, Покажи пристаниште кабли, USB 2.0 и 3.0 кабли, RCA кабли, S-видео кабли, аларм кабли, звучници кабли, Scart кабли, коаксијални кабли, енергетски кабли, SATA, ДБ / DC кабли, разни кабли и конектори итн ...

Зошто Изберете HQC Електроника

Професионална снабдувач OEM за познати индустриски клиенти повеќе од 30 земји и региони, како што се САД, Велика Британија, Германија, Франција, Италија, Јапонија итн

Функција каблирање производи

HQC секогаш се инсистира на иновации. HQC Електроника има силна R & D способност за кориснички производи и решенија.

WhatsApp Online Chat !