за нас

6360832250542500434596212

Ningbo HQC Електроника CO., LTD [HQC®] е основана во Ningbo како водечки производител специјализиран во Структурно каблирање решение повеќе од 20 години на R & D и производството искуство.

HQC производи главно ги покрие,

1-ви , жици и кабел собрание

HDMI кабли, оптички кабли и печкордите, LAN кабли и RJ11 / RJ45 patch кабли, DVI кабли, VGA кабли, Покажи пристаниште кабли, USB 2.0 и 3.0 кабли, RCA кабли, S-видео кабли, аларм кабли, звучници кабли, Scart кабли, коаксијални кабли, енергетски кабли, SATA, ДБ / DC кабли, разни собири кабел и конектори итн

2-ри кабинети и алатки

19 "кабинети, отворени полици, држач за на ѕид голема заграда и додатоци кабинети како кабел за управување со бар, фиксна или подвижна полица, Метал тастатура, го насочија или не-vented панели, панели фан, Мрежа за стегање и Тргнување & Панч одредување алатки, мрежен кабел тестер, моќност дистрибуција единица (PDU) итн

3-то Faceplate и монтажа додатоци

Се соочуваат со чинија, трапезоидна Џек, печ-панел, оптички влакна приклучната кутија, ODF, LSA модуларен, површината кутија, АДСЛ модем сплитер, дистрибуција кутија, телефон додатоци, Адаптери, Порт Конектори, Прилагодено кабел производи и така натаму.

HQC предности,

1-ви Висок квалитет и силен капацитет

HQC има две најголемиот производство бази во Ningbo (Ориент Rack®) и Changzhou (LAN comax®), со работна сила над 2000 добро обучени оператори во комбинација со напредна технологија, машини и опрема за тестирање, кој е способен за голем обем нарачки и обезбедува најкраток водечко време. HQC секогаш инсистира на високо квалитетни производи со најконкурентна цена.

2-ри Нуди 0 пријави замена сервис

Ние сме 100% одговорен за квалитетот на нашиот производ со подолг временски гаранција, обезбедување на звук по продажба на услуги и 0 пријави брз механизам замена. HQC е секогаш имајќи нашиот принцип "Задоволството на клиентите е нашата основна економска приоритет".

3-то Професионална комуникација основа на силна R & D искуство

Ние навистина веруваме дека нашите агресивни, познавања и сеопфатна група ќе ви понудат професионални производи и задоволни решенија. Ако имате било какви идеја за вашиот локален барање, ние ќе обезбеди силна поддршка на инженерството и сигурен влез. продажба HQC не се само професионални во знаење, но исто така одличен во служба за корисници.

4-ти Целосно производи системи

HQC снабдување целиот спектар на Основно каблирање производи да се задоволат барањата на нашите клиенти. Да, очигледно, некои додатоци кои се обезбедени од страна на нашите соработувале фабрики, сепак, тоа не влијае на тоа HQC понуди совршена производи по најниски цени. Со 20 години искуство проекти дома и во странство, имаме комплетна квалификувани добавувачи на некои додатоци, чиј квалитет е веќе потврдена во многу големи проекти. Затоа, за сите производи, HQC ветуваме најниска цена за нашите клиенти. На овој начин, дури и во мали цел ќе ги уживаат истите одлична услуга од нас.

Само се чувствуваат слободни да ни ги испратите вашите барања, спецификација или примероци за котација и ќе се разбере зошто се повеќе и повеќе клиенти избираат да соработуваат со HQC. Тоа е дефинитивно одлична можност да се создаде победа-победа и ќе бидете изненадени од разликата, не само во цената, но исто така и во сигурноста на секој детали, силна техничка поддршка и ефикасна комуникација. Со нетрпение очекуваме да градење на долгорочни деловни односи и пријателство со нашите деловни партнери од целиот свет.


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

WhatsApp Online Chat !