кабел ондулатор

Краток опис:

Модуларен приклучок Алат за стегање со клуч со крцкалка Кримп кабли јадра како LAN кабел со RJ45 / RJ11 модуларен приклучок, а потоа да се поврзете RJ45 / RJ11 модуларен приклучок со кабел. Модуларен стегање за 8p / 6P / 4P Професионална алатка комплет за професионални монтери во согласност со RoHS директивата Нов RJ45 / RJ11 / R12 Алат за стегање 4-пар стиска надолу алатка (кој се користи за SY-505 110 / кроне тип 90 ° клуч џек) Карактеристики Работи со RJ-11 / 6P4C, RJ-12 / 6P6C, и RJ-45 / 8P8C конектори Парчињата и ленти кабел надворешната обвивка, и критички ...


 • ФОБ Цена: преговарање
 • Мин.нарачката Количина: преговарање
 • Набавка Способност: Како што се бара
 • Порт: Ningbo; Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Модуларен приклучок Алат за стегање со клуч со крцкалка

   

  Кримп кабли јадра како LAN кабел со RJ45 / RJ11 модуларен приклучок, а потоа да се поврзете RJ45 / RJ11 модуларен приклучок со кабел.

  Модуларен стегање за 8p / 6P / 4P 

  Професионална алатка комплет за професионални монтери 

  Во согласност со Директивата RoHS 

  Нов RJ45 / RJ11 / R12 стегање алатка 

  4-пар стиска надолу алатка (кој се користи за SY-505 110 / кроне тип 90 ° клуч џек)

   

  Карактеристики
  Works with RJ-11/6P4C, RJ-12/6P6C, and RJ-45/8P8C modular plugs
  Cuts and strips cable outer jacket, and crimps modular plug in one unit
  Ratchet design delivers precise, exact crimp
  Heavy gauge metal frame, sturdy structure.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  WhatsApp Online Chat !