CAT6a LAN кабел

Краток опис:

Пример Спецификации на S / FTP CAT6a 4PRS 24AWG влакно Спецификации UTP / FTP / SFTP / FFTP CAT 6A цврст п.н.е. диригент HDPE изолирани AL фолија заштитени и LSZH јакна CE, UL и уверение Вклучува: BC диригент Ф-PE изолација извртени пар екран на мозоци жица Генерално екран Rip кабелот ПВЦ обвивка на проводниците: Материјал: солидна голи бакарна Број на парови: 4 пара AWG: 24 Диригент дијаметар: 0,575 ± 0.003mm за изолација на: Материјал: F-PE дијаметар: 1.35 ± 0.005mm Средња дебелина: 0.3875mm Минимална дебелина точка .. .


 • ФОБ Цена: преговарање
 • Мин.нарачката Количина: преговарање
 • Набавка Способност: Како што се бара
 • Порт: Ningbo; Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Пример Спецификации на S / FTP CAT6a 4PRS 24AWG влакно
  Спецификации
  UTP / FTP / SFTP / FFTP CAT 6A
  цврст п.н.е. диригент
  HDPE изолирани
  AL фолија заштитени и LSZH јакна
  CE, UL и уверение
  Вклучува:
  п.н.е. диригент
  Ф-PE изолација
  извртени пар екран
  на мозоци жица
  Генерално екран
  Rip кабелот
  ПВЦ обвивка
  Диригент:
  Материјал: солидна голи бакарна
  Број на парови: 4 пара
  AWG: 24
  Диригент дијаметар: 0,575 ± 0.003mm
  на изолација:
  Материјал: F-PE
  дијаметар: 1.35 ± 0.005mm
  Средња дебелина: 0.3875mm
  Минимална дебелина точка: 0,3870 mm За
  извртени пар на екранот: AL фолија (25%)
  исцеди жица: Ø0.4mm TC
  Вкупен екранот: AL фолија (25%)
  изолација ослободи кабелот: опционално
  на обвивката:
  Материјал: ПВЦ или LSOH
  Номинален дијаметар: 8.5 ± 0.2mm
  Средња дебелина: 0.65 mm за
  минимум точка дебелина: 0.645mm
  Работна температура: -20 до 75 ° C
  минимум наведнуваат радиус (инсталација): (OD) 8мм
  тест пламен: CMX, CM, ЦМР и IEC60332-1
  1x 4 пара солидна бакар (100% бакар) AWG23 100 оми LSZH
  Зелена LSZH јакна (RAL 6018)
  Секој пар мора да се алуминиум спречиле одделно
  Генерално s hielding со алуминиумска фолија, калаисан бакар одлив на жица

                                


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !