Fiber Optic кабел

Краток опис:

Пример Воведување на GYTA53 оптички кабел повеќе спецификации, pls посетете www.orientrack.com 1. оклопни со челична лента 2. Примена висока густина на влакна: Овие брановидни челични ленти и алуминиумски лента оклопни и двојна обвивка кабли, наменет за вградување во груби средини, каде што механички удар на кабелот може да се очекува. EG Директен погребан opplication. Тие се исто така погоден за инсталација во каналите каде отпорност на глодар е да се очекува или влага се спротивстави ...


 • ФОБ Цена: преговарање
 • Мин.нарачката Количина: преговарање
 • Набавка Способност: Како што се бара
 • Порт: Ningbo; Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Пример Воведување на GYTA53 оптички кабел

  Повеќе спецификации, pls посетете www.orientrack.com
  1. оклопни со челична лента
  2. висока густина на влакна
  за аплицирање:
  Овие брановидни челични ленти и алуминиумски лента оклопни и двојна обвивка кабли, наменет за вградување во груби средини, каде што механички удар на кабелот е да се да се очекува. EG Директен погребан opplication. Тие се исто така погоден за инсталација во каналите каде отпорност на глодар е да се очекува или се очекува отпорност на влага.
  Карактеристики:
  1. До 432 влакна.
  2. лабава цевка stranding технологија направи влакна имаат солидно средно вишокот должина и им овозможи на влакна слободно движење во цевката. Која држи стрес влакна бесплатно, додека кабелот е подложен на надолжната стрес.
  3. Брановидни челик лента оклопни и двојно ЈП обвивка обезбедува одлична отпорност здроби и отпорност на глодари.
  4. Земјите-метал сила обезбедува одлични перформанси вирус.

               


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Online Chat !