HDMI A Тип на кабел

Краток опис:

Повеќе детали, pls посетете ја официјалната веб-страница www.OrientRack.com; Или, контактирајте со нас, sales@HQCabling.com Пример карактеристики на HDMI тип машко со машко 28AWG кабел - Поддршка Ethernet порта 1: приклучок HDMI A Тип машки (19Pin) со златни контакти Порт 2: HDMI A Тип машки конектор (19Pin) со златни контакти одлика ♦ одлично да се користи со HDTV и ТВ дисплеи, кабелски и сателитски кутии, ДВД плеери, DVRs, конзоли за игри, камери, компјутери; ♦ 28AWG tinning Бакар обложен со јадра со ниска капацитивност ...


 • ФОБ Цена: преговарање
 • Мин.нарачката Количина: преговарање
 • Набавка Способност: Како што се бара
 • Порт: Ningbo; Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Повеќе детали, pls посетете ја официјалната веб-страница www.OrientRack.com; Или, контактирајте со нас, sales@HQCabling.com
  Пример карактеристики на HDMI тип машко со машко 28AWG кабел - Поддршка Ethernet
  порта 1: приклучок HDMI A Тип машки (19Pin) со златни контакти
  Порт 2: HDMI A Тип машки конектор (19Pin) со златни контакти
  Функција
  ♦ одлично да се користи со HDTV и ТВ дисплеи, кабелски и сателитски кутии, ДВД плеери, DVRs, конзоли за игри, камери, компјутери;
  ♦ 28AWG бакар tinning обложен со јадра со низок капацитет диелектрици;
  ♦ 100% Triple Заштитени TMDS & HEAC канали - 2x Миларова фолија Заврши + Плетенка;
  ♦ Двојна заштита ЦИК и DDC & SCL / СДА и 5V DC јадра - Миларова фолија Заврши + Плетенка;
  ♦ пламен - retardant VW-1 UL Номинална;
  ♦ Екстремно висока пропусен опсег - Над 10,2 Gbps
  ♦ Со Ethernet - вклучува Ethernet конекција
  ♦ Со Audio Return Channel
  ♦ Поддршка за 3840 × 2160 24Hz | 25Hz | 30Hz
  4096 × 2160 24Hz
  ♦ 3D поддршка за до 1080p резолуција
  поддржува пренос на податоци надвор од 1080p, вклучувајќи и длабока боја и сите 3D формати;
  ♦ поддршка за дополнителни боја простори
  ♦ реално време содржина Сигнализација
  ♦ некомпресирани дигитални видео Пренос
  ♦ Некомпресирано повеќеканално дигитално аудио

  ◆ Домување: ЗКП
  ◆ Контакт: бакарни легури
  ◆ Шел: челик позлата
  ◆ Контакт: 15U ", 3 ~ 5U", G / F
  ◆ Шел: G / F или никел
  Машински
  ♦ вметнување сила: 44.1 N Макс.
  ♦ повлекување од сила: 9,8 N мин.
  Електрични
  ♦ 100% отворена и краток тест
  ♦ Hi-Pot: DC 300V 10ms
  ♦ отпор на изолација: 10M Ohm Мин.
  ♦ Отпор на контакт: 28AWG кабел: 2.0 ~ 3.0 ома Макс.
  ♦ Работна температура: -25oC ~ + 85oC

                                


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  WhatsApp Online Chat !